Atik Reklam & Tabela

Dijital Baskı Çözümleri

Dijital Baskı Çözümleri


Dijital baskı'da Farklı sektörden birçok ürünün tanıtımı için çabalıyoruz. En iyi dijital baskı çalışmalarınız bizi arayın çözüm ortağınız olalım.

Dijital Baskı Nedir? Dijital Baskı Tanım!

Dijital baskılar; Bilgisayar ortamında hazırlanmış resim veya yazı tasarımlarının gelişmiş baskı teknolojileri kullanılarak kağıt, branda, bez gibi değişken malzeme üzerine el değmeden hızlı bir şekilde basılmasından meydana gelen bir uygulamadır.

Başka bir değişle; Dijital baskı bilgisayar tasarımlarını hızlandırılmış, gelişmiş baskı teknikleriyle dijital makina ortamı kullanılarak çıktısının alınması işlemidir. Dijital baskı; el ilanı, broşür, bez afiş, vinil afiş üzerine yapılan dijital reklam çalışmalardır.

Neden Dijital Baskı Yapmalıyım?

Dijital baskı önemli bir çalışmadır Çünkü; Dijital ortam, reklam sektöründe en ekonomik baskı sistemidir. Hızlı ve kolay baskı ile yapılan çalışmalardır. Tasarımları Oluşturmak için Photoshop veya Corel Drawn Yazılım Programları kullanarak istenilen tasarımları elde etmek mümkündür. Dijital Baskı Tüm işletmelerin markaları için önem taşımaktadır.   

Dijital Folyo Baskı Nedir? Nasıl yapılır

Folyo baskı genel olarak resimli reklam amacıyla kullanılan yapışkanlı bir malzemedir. Ön yüzünde dijital ortamda basılan tasarım arka yüzü yağlı kağıt ile kaplanmış yapışkanlı naylonumsu malzemedir. Cam ve vitrin reklamları, tabela malzemeleri üzerine kullanılan folyo baskıda düz zemine uygulama yapılmaktadır.

Dijital Baskı Nedir? Dijital Baskı Yönetimi

Dijital ortamda bulunun görsel veya metinlerin çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğine dijital baskı denir. Dijital baskı, materyaller üzerine baskı yapmanızı sağlayan birçok farklı yöntemden sadece biridir. Genellikle küçük çaplı baskı işleri için tercih edilen dijital baskı, ofset baskıya kıyasla daha maliyetli, ancak daha hızlı bir yöntemdir.

Dijital Baskı Farkı Nedir?

Dijital baskı farkı; Dijital baskı ve diğer baskı teknikleri arasında birçok fark bulunmaktadır. Bu da insanların kafasında pek çok soru işareti oluşmasına sebep olur. Bu yazımızda dijital baskıya dair akıllarda oluşan bazı genel soruları cevaplamaya çalışacağız.


Dijital Baskı Çözümleri 01
Dijital Baskı Çözümleri 02
Dijital Baskı Çözümleri 03
Dijital Baskı Çözümleri 04
Dijital Baskı Çözümleri 05
Dijital Baskı Çözümleri 06