Atik Reklam & Tabela

Alüminyum Tabela Yapımı

Alüminyum Tabela Yapımı


Alüminyum tabela ile farklı görünün. Alüminyum malzeme üzerinde zemin oyulması sayesinde kabartma veya harf uygulamaları yapıyoruz.

Alüminyum Kutu Harf Tabela Nedir? Kaç Çeşit Vardır

Alüminyum tabelalar; potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için oldukça yüksek bir etkiye sahip reklam görselleridir.  Alüminyum kutu harf kendi içerisinde 3 grupta yer ayrılmaktadır.  Bunlar; Arkadan Işıklı Alüminyum Kutu Harf,  Fileli Alüminyum Kutu Harf, Ters Tava Alüminyum Kutu Harf tabelalarıdır.

Arkadan Işıklı Alüminyum Kutu Harf Tabela Modeli
Arkadan ışıklı alüminyum kutu harf; Alüminyum malzemesinin istenilen tasarımda kesilerek kenarına yine istenilen ölçüde bantlar yardımı ile kutu şeklinde getirilip içerisine led döndürülerek harfin arkadan ışık çıkarmasını sağlayarak yapılan tabela çeşididir. Harf yüzeye saplama ayaklar sayesinde tutturularak zeminde şık bir görüntü elde edilmektedir.

Alüminyum malzemesinin kolay boyanmasından dolayı sahip olunan renk kodlarından istenilen renkte yapımı uygun tabela modelleridir.

Fileli Alüminyum Kutu Harf Tabela Modeli
Fileli alüminyum kutu harf ise; Harflerimiz yine istenilen tasarımda kesilen malzemenin istenilen ölçüde bantlar yardımıyla dönülerek oluşturulan bir tabela olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu seçeneğimizde tabelanın ön yüzeyinde içerisinde 2-3 cm pay bırakılarak tekrardan içinin boşaltılması sonucu içeriden istenilen renkte pleksiglass malzemenin yerleştirilmesiyle oluşmaktadır. Bu seçeneğimizde tabelamızın arka yüzeyinden değil ön yüzeyinden ışık almış oluruz. Ancak eğer istenirse yine arkadan ışık verilerek hem ön yüzeyden hem de arka yüzeyden ışık alınması sağlanabilir.

Ters Tava Alüminyum Kutu Modeli
Ters tava alüminyum kutu harf modelinde yapılacak olan tasarımın ters bir şekilde dönülerek alüminyum yüzeyinden zemine monte edilip üzerine pleksiglass malzemenin yerleşmesi ile oluşur. Bu tarzda yapılan tabela çeşidi genellikle çatı tabelalarında tercih edilir.
 

Diğer Alüminyum Tabela Çeşitleri İse Şöyle; 

- Işıklı Tabela
- Işıksız Tabela
- Giydirme Tabela
- Totem Tabela
- Kutu Harf Tabela
- Lambiri Giydirmeli
- Led Aydınlatmalı
- Elektronik Ve Mekanik
 

Alüminyum Tabelanın  avantajları Nedir?

Alüminyum tabelalar diğer tabela çeşitlerine göre daha uzun ömürlüdür ve daha kullanışlıdır. Kullanım alanları oldukça geniş olan tabela çeşitleridir. İçeriğine yerleştirilecek olan aydınlatma elemanları ile son derece şık ve gösterişli tabelalar oluşturulabilir.


Alüminyum Tabela Yapımı 01
Alüminyum Tabela Yapımı 02
Alüminyum Tabela Yapımı 03
Alüminyum Tabela Yapımı 04
Alüminyum Tabela Yapımı 05
Alüminyum Tabela Yapımı 06
Alüminyum Tabela Yapımı 07
Alüminyum Tabela Yapımı 08